W ROLACH GŁÓWNYCH - RECENZJA SPEKTAKLU GRUPY TEATRALNEJ TRZECIA ŚRODA


Co się dzieje, gdy grupa ludzi zaczyna "robić teatr"? Wbrew pozorom, wcale nie dzieją się cuda. Nie brakuje napięć, a nawet sporów, bo przecież na sali prób spotykają się osoby z przeróżnymi życiorysami, zainteresowaniami, potrzebami, marzeniami i kłopotami. Mamy więc nauczyciela, który stoi przed ważną życiową decyzją, emigranta, który zderza się z biurokratyczną machiną, zabieganą właścicielkę sklepu spożywczego, pracownicę call center, tancerkę, kierowcę, zapracowaną matkę, trochę przemądrzałą fizyczkę... która wyraźnie irytuje resztę zespołu, ale... jednocześnie wnosi spojrzenie z zupełnie innej, wręcz kosmicznej perspektywy. Wybuchowy koktajl.
A jednak z tej amatorskiej mieszaniny powstaje to coś, co możemy nazwać interesującym spektaklem. Podążając za bohaterami, ich losami i rozterkami, sami zaczynamy zastanawiać się nad rolami, jakie gramy w życiu i nad tym, w jaki sposób moglibyśmy użyć naszej kreatywności. Czy zapracowani, zajęci, zestresowani - jeszcze umiemy być twórczy? Czy nam się chce? Wolimy siedzieć na widowni, czy odważymy się wejść na scenę? Czy rola pomoże nam odkryć prawdę o nas samych?
Spektakl "W rolach głównych" stawia wiele pytań, nie dając w zamian łatwych odpowiedzi. Każdy z widzów musi sobie na nie odpowiedzieć samodzielnie.
Bo przecież, gdy gaśnie światło, podłoga zostaje zamieciona, a drzwi zamknięte na klucz - pozostaje pusta przestrzeń, którą czymś jednak warto wypełnić.

Zdjęcia ze spektaklu: Olga Szelc i Monika Szewczuk

W ROLACH GŁÓWNYCH
scenariusz i reżyseria: Marcin Misiura
muzyka: Zbigniew Burnat
światło: Kacper Klima
współpraca muzyczna: Sylwester Różycki
w rolach głównych: Katarzyna Błahut, Katarzyna Burnat, Agata Górkiewicz, Jacek Jeziorski, Stanislav Kaminsky, Joanna Klima, Karolina Skalska, Agata Szakiel
www.facebook.com/trzeciasroda
Komentarze

Popularne posty